Yılmaz Yılmaz
YANINDAYIZ Derneği Üyesi, KOTON Yönetim Kurulu Başkanı

1962 yılında Adapazarı doğumlu Yılmaz Yılmaz, 1984 yılında Deniz Harp Okulu’ndan Deniz Teğmen rütbesi ile mezun oldu. 1991 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan ayrıldığında, Üsteğmen rütbesi ile SAS Tim Komutanı olarak görev yapıyordu.

Eşi Gülden Yılmaz ile birlikte, Türkiye’nin önde gelen hızlı moda markası Koton’u yaratan ve çok kısa bir sürede uluslararası bir zincire dönüştüren Yılmaz halen Koton Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İTKİB), Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF), Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) ve Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) gibi sektör temsilcisi derneklerde ve Yanındayız Derneği’nde aktif olarak görev olan Yılmaz, 2010-12 yılları arasında da Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) başkanlığını üstlendi.

Eski bir voleybolcu ve dalgıç olan Yılmaz, fotoğrafa, felsefeye ve yemek yapımına ilgilidir. Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz ile evli ve 2 çocuk babası olan Yılmaz, İngilizce ve Almanca biliyor.