Gülden Yılmaz
KOTON Yönetim Kurulu Üyesi

1966 Adapazarı doğumlu olan Gülden Yılmaz ilköğretim ve lise eğitimini Adapazarı’nda tamamladı. 1987 yılında Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans Programı mezuniyeti ardından bir süre İstanbul Özel Dost Lisesi’nde Eğitim Uzmanlığı görevinde bulundu.

1989 yılında Kuzguncuk’ta açtığı mağaza ile hazır giyim sektörüne adım atan Yılmaz Koton’un mağaza konseptinin tasarlanması, müşteri hizmet ilkelerinin ve modern mağazacılık anlayışının geliştirilmesine liderlik etti.

Yılmaz, girişimci kimliği ile perakende sektörünün aktif isimleri arasında yer almaktadır. 2009 yılında Eşi Yılmaz Yılmaz ile birlikte Ernst&Young tarafından, yılın en başarılı, dinamik ve fark yaratan girişimcilerinin ödüllendirildiği “Yılın Girişimcisi” yarışmasının Türkiye ayağında önemli rakiplerini eleyerek “Yılın Girişimcisi” seçildiler. Yılmaz, 2008 yılında Ekonomist Dergisi tarafından “Ekonomide Yılın İş İnsanları” araştırmasında “Yılın Kadın Girişimcisi” seçilirken aynı yıl Koton ile dünyanın en önemli perakende platformlarından biri olan ve perakende Oscar’ı sayılan MAPIC 2008’de ‘Perakende Başarı Öyküsü’ kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu.

Girişimci yönünün yanı sıra sosyal sorumluluk alanında da çalışmalara önderlik eden Yılmaz, özellikle gençlerin ve kadınların iş gücüne katılımına odaklanan projelerle topluma katkı sunmaya devam etmektedir.

Bir kız, bir erkek çocuk annesi olan Yılmaz, Koton Yönetim Kurulu üyesi olmanın yanında Koton koleksiyonlarının koordinasyonun sorumluğunu sürdürürken, Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı, G3 Forum Platform Başkanlığı görevlerini de yürütüyor.

Yılmaz basketbol, resim ve psikolojiyle ilgileniyor.