Nur Ger konuşmasında gerçekten hayata dokunan bir duayen olduğunu tekrar kanıtladı. Anlatımlarından onlarca başlık ve motto çıkarıldı. Tarihi ve istatistiksel verilerle süslediği konuşması, 2 saati aşkın süre adeta nefesler tutularak dinlendi. Konuşma sonrası soru-cevap bölümü ve “skorun kaç” uygulamasıyla katılımcılar, toplantıya aktif olarak dahil oldular.

Nur Ger; geleneksel rol kabına sığmayan biz Türk Kadınlarının, karıncanın hacca gitmesi gibi bir azim ve süreç ile,  gerek cinsiyet eşitliği gerekse toplumsal cinsiyet algısındaki eşitlikçi değişim konusunda illa ki bir gün suyu kaynama noktasına getireceklerini vurguladı.

Müthiş hayat öyküsüyle genç iş kadınlarına rol model olan ve toplumsal fayda üreten çalışmalarda dev adımlarla yürüyen Nur Ger, STK’ların önemi yanı sıra, kadınlara bireysel olarak da çalışabileceklerini, her eşitsizlik karşısında bireysel olarak da durabileceklerini, örneğin hukukçu kadınların kadın cinayeti dosyalarını takip ederek bireysel destek verebileceklerini belirttiği konuşması sonunda, YANINDAYIZ DERNEĞİ’ni anlatarak, derneğin üyeleriyle hazırladığı video sunumunu da gösterdi.

Toplantı geniş katılımla gerçekleşti ve GESİFED Bşk. Av.Aysun Nalbant ve DENSOR Başkanı Nihal Güngör Kılınç’ın teşekkürleriyle son buldu.

Nur Ger Kimdir?

Eğitimine Galatasaray Lisesi’nde başlayan Nur Ger, AFS Bursu ile gittiği Amerika’nın Texas eyaletinde Lamar Lisesi’nde bitirdi. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. İlk şirketini 1976’da kurdu. Daha sonra 1986’da halen Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmet verdiği tekstil ihracat firması SUTEKS’i kurdu. 1987’den beri üyesi olduğu TÜRKİYE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ’nin (TGSD) bir dönem Başkanlığını yapan Ger, aynı zamanda TESEV, KA-DER ve KAGİDER Derneklerinin kurucu, TÜRKONFED Yönetim Kurulu üyesidir. Nur Ger, geçmiş dönemde TÜSİAD Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu’nun başkanlığını yürütmüştür.

Kadınların güçlenmesi alanında yürüttüğü aktif çalışmalar sebebiyle aralarında BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’İN (BM) DE BULUNDUĞU ULUSLARARASI VE ULUSAL BİRÇOK KURUMDAN ödülü olan Ger, 2016- 2018 YILLARI ARASINDA BM KADININ GÜÇLENMESİ PRENSİPLERİ (WEPS) İŞ DÜNYASI SÖZCÜSÜ görevini üstlenmiştir. Nur Ger, toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarına YANINDAYIZ Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir.

Haber Kaynağı: denizlibulten.com