Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından 13 – 14 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen ‘Sürdürülebilir Ortak Gelecek’ temalı 27. Kalite Kongresi’ndeydik. En yeni yönetim modellerinin ve yenilikçi yaklaşımların konuşulduğu bu yılki Kalite Kongresi’nde ‘Yönetim Kadının Hakkıdır’ paneliyle yer aldık.

Moderatörlüğünü YANINDAYIZ Başkanı Nur Ger’in yaptığı panelin konuşmacıları KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, YANINDAYIZ Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Tozluyurt ve Borusan Holding Kurumsal İletişim Müdürü Şule Yücebıyık oldu. Sürdürülebilir ortak gelecek konusunu toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifinden değerlendiren konuşmacılar, toplumsal kalkınmayı sürdürülebilir kılmak için kadın gücüne ihtiyaç olduğunun altı çizildi. Tam eşitliğin sağlanabilmesi için konuya erkeklerin katılmasının önemi vurgulandı.

YANINDAYIZ Derneği, aynı zamanda iki gün boyunca standıyla  kongrede, toplumsal cinsiyet eşitliğinde nerede durduklarını ölçebildikleri ‘Skorun Kaç?’ oyununu katılımcılarla oynadı, dernek üyeleriyle sohbet etme imkanı buldu.